Modna czterdziestka w rozmiarze XXL

Nadwaga i dojrzały wiek nigdy nie powinny być przeszkodą dla kobiety modnej. Wręcz przeciwnie, wykorzystując proste triki modowe, a także wybierając rozwiązania odzieżowe, które znalazły się w grupie – trendy, można wyglądać doskonale niezależnie od tego ile ma się lat i ile kilogramów nadwagi.

Tajemnica dobrego wyglądu tkwi w sposobie dobierania odzieży. Zarówno tej codziennego użytku, jak i przeznaczonej na specjalne okazje. I w żadnym wypadku nie należy ukrywać się w workowatych i bezkształtnych ciuchach, które zamiast tuszować problem, tylko go eksponują, a przy okazji tworzą wizerunek zaniedbanej i zapuszczonej obojętnej na wszystko starszej kobiety. Także wybór zbyt małych ubrań nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zamiast efektu wyszczuplenia uzyska się całkowicie przeciwny do zamierzonego skutek.

Wybór odpowiedniej garderoby dla kobiet w rozmiarze XXL, należy rozpocząć od określenia typu sylwetki. Nie każda pani, która ma problem z nadmiarem kilogramów prezentuje się w taki sam sposób. Co więcej, zdarza się, że nawet niewielka nadwaga powoduje większy kłopot przy sylwetce typu jabłko, niż w przypadku klepsydry, gdzie tłuszcz rozkłada się dość równomiernie we wszystkich partiach ciała. Z tego też powodu, dobrze jest wiedzieć jakie ciuchy pasują określonemu typowi sylwetki, a jakich unikać. 

Klepsydra uznawana jest za ideał kobiecej figury. Spory biust i szerokie biodra w połączeniu z wąską talią przyciągają uwagę nie tylko mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że każdy strój będzie dobrze się na niej prezentował. Wybierając lekko dopasowane spódniczki z podwyższonym stanem o długości lekko za kolano, można wysmuklić sylwetkę i nadać jej ładną linię. Panie jabłuszko powinny wybierać takie ubrania, które optycznie pogłębiają wcięcie w talii. Nie jest to łatwe zadanie, jednak tylko przy pierwszych próbach sprawia problem. Zapoznając się z poradami stylistów znacznie łatwiej można odnaleźć fasony, które doskonale podkreślą atuty i zamaskują niedoskonałości figury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *