Rehabilitacja w połogu

Coraz to więcej pań, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Relaksacja mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć wybitnie błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym odpowiedniej, ponieważ ćwiczenia dają w owym czasie lepsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w dobry sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie znaczącą kwestią są również treningi oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle prędko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

© Copyright Dojrzała kobieta 2021