Co jest w życiu ważne?

Warto sobie odpowiedzieć na to pytanie. Dziś świat opiera się na ładnym wyglądzie. Gdzie by się nie obejrzeć, to widać retuszowane zdjęcia, młode kobiety reklamujące kremy dla pań w średnim wieku, modelki wyglądające tak, jakby zapomniały o jedzeniu już w ogóle.

 

Według mnie, ważne jest to, co w środku, a nie to, jak się wygląda, choć muszę przyznać, że na wygląd i tak się zwraca uwagę. Nie może to być jednak celem w samym sobie. Dbajmy o siebie, aby czuć się lepiej we własnej skórze, aby być w dobrej formie, aby móc sobie powiedzieć, że zrobiłyśmy wszystko, aby dobrze wyglądać.

 

Niestety, są jednak kobiety, które dążą do utrzymania młodości za wszelką cenę. I ta cena jest zazwyczaj wysoka. Nie o to przecież chodzi, aby w wieku 70 lat mieć tak naciągniętą skórę, że wnuki nie wiedzą, z kim rozmawiają, a znajomi śmieją się po cichu z tak karykaturalnej twarzy. Chodzi o to, aby starzeć się z godnością i uśmiechem. A wtedy nikt nie będzie widział starzejącej się kobiety, a kobietę pełną życia, pasji, zainteresowań. Taką, z którą przyjemnie jest przebywać i rozmawiać.

Sabina Sosnowska

© Copyright Dojrzała kobieta 2024