Restaurants near Main Market Square

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, które daje kuchnia z Europy na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów oraz spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. italian food Krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *