Jak utrwalić makijaż

Jak wyglądać świeżo latem? Aby to osiągnąć użyj odpowiednich kosmetyków, dzięki nim tusz, czy cień nie spłyną z twojej twarzy . Skóra muśnięta słońcem, nie potrzebuje zbyt intensywnego make – upu. Wystarczy, że będzie on lekki, kolorowy a przede wszystkim trwały. Poznaj  tajemnic dzięki którym osiągniesz oczekiwany efekt.
1.Wystrzegaj się maski
Gdy masz ładną cerę, nie korzystaj z podkładu. Gorąc może sprawić, że zacznie spływać tworząc na twarzy smugi i plany. Gdy zaś nigdy nie wychodzi bez podkładu,  zdecydować się na jego lżejszą wersję np. mineralny. To kosmetyk w postaci pudru, który tuszuje nie doskonałości, nie tworząc na twarzy grubej warstwy. Nakładaj go dużym pędzlem, wykonując koliste ruchy. Możesz też kupić podkład o przedłużonej trwałości. Taki preparat szybko wysycha wymaga więc sprawnej aplikacji, nie ściera się i nie brudzi. Dobrym pomysłem jest też krem tonujący.
2. Zamiast pudru , bibułka
Jeśli masz spocona twarz, jej pudrowanie nie jest najlepszym pomysłem. Puder łączy się z potem, tworząc efekt maski. Zamiast tego wykorzystaj bibułki matujące. Przykładaj je do twarzy miejsce przy miejscu, aż skóra stanie się matowa i sucha.
3. Używaj trwałych kosmetyków
Makijaż oczy, zdecydowanie dłużej wytrzyma, jeżeli przed nałożeniem cieni, pokryjesz powieki bazą. Warto pamiętać, iż trwalsze są te w kremie. Zwykły tusz w upale kruszy się i odciska na dolnych powiekach. Na czas letni zastąp go wodoodpornym.
4. Zamiast szminki – błyszczyk
Perfekcyjny makijaż ust uzyskasz z pastelowym błyszczykiem. Możesz użyć także specjalny marker do ust, który wygląda jak flamaster z dwiema końcówkami. Pomaluj najpierw wargi sztyftem barwiącym, a potem pokryj je balsamem z drugiej końcówki.
5. Nie bój się koloru
Poczuj smak wakacji dzięki kolorowym cieniom. Mocno nasycone kolory w tym sezonie są obowiązkowe. Jeśli nie stosujesz cieni, zdecyduj się chociaż na kolorowy tusz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *