3 zasady by uzdrowić związek

1.Zawsze opisujcie problem, mówcie dokładnie to co chcecie powiedzieć. Nie łudźcie się że druga osoba będzie czytała wam w myślach i że sama odkryje o co wam chodzi.

2.Koniecznie wysłuchajcie drugiej strony. Pozwólcie jej wyrazić swoje zdanie i przedstawić zastrzeżenia. Nie przerywajcie i nie przekrzykujcie się. Na koniec upewnijcie się, że dobrze zrozumieliście jej słowa.

3.Nie zostawiajcie sporu bez rozwiązanie. Jeśli to zrobicie, problem powróci. Pozostanie także żal do drugiej osoby.

 

Zdaniem specjalisty

Unikanie kłótni jest tak samo złe jak jej podsycanie. Partnerzy mają różne potrzeby i to normalne, że czasem maja inne zdania. Przekonanie do idei że ludzie, którzy się kochają to się nie kłócą może prowadzić do unikania rozmów na trudne tematy. To niestety nie wpływa pozytywnie na związek.

Następnym razem może się zdarzyć, że spor rozpocznie się gdy jedna ze stron nie może rozmawiać o problemie. Warto wtedy powiedzieć o tym i od razu zaplanować, kiedy do rozmowy można wrócić. Trzeba potem pilnować, żeby ona na pewno się odbyła. Każda kłótnia powinna zakończyć się wyjaśnieniem. Jeśli tak się nie stanie nie wyrażone i nienazwane emocje, będą zaczątkiem kolejnych sporów.

Jeżeli którejś ze stron coś się nie podoba w zachowaniu partner, w trakcie kłótni warto o tym powiedzieć. Ale nie róbmy tego podczas sporu, ponieważ może zostać to odebrane jako atak. Najlepiej to wyjaśnić jak opadną emocje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *